ÇELİK KALİTELERİ KALİTE STANDARTLARI HESAPLAMALAR DÖKÜMANLAR FABRİKA KARİYER HABERLER VE MEDYA

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Araştırma ve Geliştirme

Türkiye sanayisinde en ağır ve en kalın boyuna dikiş kaynaklı profil kesitlerinin üreticisi olarak MMZ, ARGE’ye ağırlıkla önem vermektedir. Bu durum, MMZ’nin üretim hatlarının kendi tasarım ve kurumu olması ile de öne çıkmaktadır.

Becerikli ve kendini adamış ARGE takımımız devamlı olarak hem üretim hatlarını hem de ürünleri iyileştirme çalışmalarını sürdürmektedir. Kendi teknolojimiz daha çevre dostu bir üretime müsaade etmekte ve bu amaçta “karbon ayak izimizi” ve üretim firelerimizi düşürmektedir. Bu yaklaşımımız aynı zamanda üçgen, paralel kenar, D kesiti gibi çok çeşit boyuna direnç kaynaklı kesitleri ve açık (kaynaksız) kesitleri müşterimizin ihtiyacına cevaben sunma imkânı da sağlamıştır.

ARGE çalışmalarımız aynı zamanda tesislerimizde hem olağan ölçülerin dışında (Örn: 305x415x11mm), hem de yüksek mukavemetli çelikler ile üretim yapabilmemize de olanak kılmıştır. Bu becerilerimiz, müşterilerimizin projelerini daha düşük miktarlarda çelik kullanarak tamamlamasına olanak sağlayıp, maliyetlerini aşağıya çekmelerini mümkün kılmıştır.